Home
Aktualności


Mały Czytelnik "...na start". PDF Drukuj Email
Wpisany przez B.   
piątek, 20 grudnia 2019 08:51

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

W  Bibliotece Publicznej w Trzyciążu  i jej filii w Imbramowicach w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki trwa akcja „Mała Książka — Wielki Człowiek” skierowana dla dzieci 3 – 6 letnich. Każde dziecko, które odwiedziło bibliotekę, otrzymało Wyprawkę Czytelniczą, na którą składają się-„Pierwsze czytanki dla…”, poradnik dla rodziców, a także Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece czytelnik otrzymuje naklejkę z delfinkiem a po zebraniu dziesięciu - zostaje nagrodzony Dyplomem Małego Czytelnika i znaczkiem z logo akcji.

Od początku trwania kampanii nasze biblioteki publiczne rozdały już kilkadziesiąt „Wyprawek Czytelniczych”

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom udziału w projekcie. Zapraszamy szczególnie tych rodziców, którzy jeszcze nie odwiedzili z dziećmi naszych bibliotek, do udziału w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek”

Książeczki czekają na swojego małego czytelnika.

Poprawiony: piątek, 20 grudnia 2019 08:53
 
24 grudnia nieczynne PDF Drukuj Email
Wpisany przez B.   
poniedziałek, 16 grudnia 2019 07:37

 

Informujemy czytelników, iż w Wigilię 24 grudnia 2019r. BiOAK Gm. Trzyciąż

nie będzie czynny.

 
Nobel 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez B.   
piątek, 11 października 2019 12:06

10 października br. członkowie Akademii Szwedzkiej ogłosili, że Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury otrzymują Olga Tokarczuk oraz Peter Handke.

Dziś możemy zaktualizować listę polskich laureatów Literackiej Nagrody Nobla:

Akademia Szwedzka uzasadniła przyznanie nagrody Oldze Tokarczuk:

(...)  za narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną dokładnością oddaje przekraczanie granic jako formę istnienia.

Literacka Nagroda Nobla

Tokarczuk z Literacką Nagrodą Nobla

Olga Tokarczuk urodziła się 29 stycznia 1962 roku w Sulechowie. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Kietrzu, następnie psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach pracowała jako psychoterapeutka, jednak później zdecydowała się poświęcić pisarstwu. Pierwszą jej powieścią była „Podróż ludzi Księgi” (1993), a dwa lata później wydała „E.E.”. Rok 1996 przyniósł jej sporą popularność dzięki publikacji „Prawiek i inne czasy”. Pozycję jednej z najciekawszych i najoryginalniejszych polskich pisarek ugruntowało wydanie w 1998 roku „Domu dziennego, domu nocnego” – pierwszej w Polsce powieści elektronicznej udostępnionej czytelnikom przez internet.

Kolejne lata niosły ze sobą następne sukcesy literackie. Takie książki, jak „Bieguni” (2007), „Prowadź swój pług przez kości umarłych” (2009) i „Księgi Jakubowe”, także za granicą ugruntowały jej status pisarki, która opowiadając o peryferiach i niedopowiedzeniach, trafnie konstatuje bolączki współczesności. Za powieść „Bieguni” („Flights”) otrzymała The Man Booker International Prize 2018, rok później nominację za „Prowadź swój pług przez kości umarłych” („Drive Your Plow Over the Bones of the Dead”). W lipcu 2019 roku wraz z tłumaczką otrzymała Nagrodę Laure-Bataillon za najlepszą książkę przełożoną na język francuski (za „Księgi Jakubowe”).

Poprawiony: piątek, 11 października 2019 12:07
 
Z dziećmi do bibliotek! „Pierwsze czytanki dla…” przedszkolaka – nowy program Instytutu Książki PDF Drukuj Email
Wpisany przez B.   
czwartek, 19 września 2019 08:03

Poprawiony: piątek, 11 października 2019 12:09
 
Zapraszamy do biblioteki PDF Drukuj Email
Wpisany przez B.   
czwartek, 19 września 2019 07:57

Projekt "Mała książka - duży Człowiek"  już rozpoczęty.

 

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat już odwiedzają bibliotekę w Trzyciążu

oraz filię w Imbramowicach aby otrzymać Kartę Małego Czytelnika

i darmową Wyprawkę Czytelniczą.

Zapraszamy dzieci wraz rodzicami do naszych placówek.

 

Celem projektu „Mała książka -wielki człowiek” jest

systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera.

„Te działania mają charakter kompleksowy i są niezbędne do tego, by w obszarze czytelnictwa w  Polsce zaszły nie tylko zmiany znaczące, ale przede wszystkim trwałe.” – mówi prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego. „Mamy świadomość, że jest to inwestycja w  przyszłość dzieci, ich zawodowy sukces oraz dobre relacje rodzinne i społeczne. Czytelnictwo to rozwój człowieka – obywatela, absolutnie kluczowy obszar i misja polskiego państwa, wymagająca szczególnej uwagi i świadomego działania.” – dodaje Piotr Gliński.

Jesienią przekaz akcji wzmocni kampania telewizyjna i radiowa oraz promocja w Internecie i mediach społecznościowych, z udziałem pary aktorów Tamary Arciuch i Bartłomieja Kasprzykowskiego, prywatnie rodziców, którzy świadomie wychowują swoje pociechy w duchu zamiłowania do książek.

Jednocześnie dzięki ekspozycji informacji na nośnikach outdoorowych, kampania będzie widoczna w przestrzeni publicznej w wielu polskich miastach. Aktywna jest również dedykowana strona internetowa www.wielki-czlowiek.pl, a także prężnie działająca grupa facebookowa.

Pełna lista bibliotek biorących udział w projekcie dostępna jest na stronie www.wielki-czlowiek.pl.

 

Poprawiony: piątek, 11 października 2019 12:09
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 14
Copyright © 2020 BIOAK TRZYCIĄŻ. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.