Home
Aktualności


Zapraszamy do biblioteki PDF Drukuj Email
Wpisany przez B.   
czwartek, 19 września 2019 07:57

Projekt "Mała książka - duży Człowiek"  już rozpoczęty.

 

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat już odwiedzają bibliotekę w Trzyciążu

oraz filię w Imbramowicach aby otrzymać Kartę Małego Czytelnika

i darmową Wyprawkę Czytelniczą.

Zapraszamy dzieci wraz rodzicami do naszych placówek.

 

Celem projektu „Mała książka -wielki człowiek” jest

systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera.

„Te działania mają charakter kompleksowy i są niezbędne do tego, by w obszarze czytelnictwa w  Polsce zaszły nie tylko zmiany znaczące, ale przede wszystkim trwałe.” – mówi prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego. „Mamy świadomość, że jest to inwestycja w  przyszłość dzieci, ich zawodowy sukces oraz dobre relacje rodzinne i społeczne. Czytelnictwo to rozwój człowieka – obywatela, absolutnie kluczowy obszar i misja polskiego państwa, wymagająca szczególnej uwagi i świadomego działania.” – dodaje Piotr Gliński.

Jesienią przekaz akcji wzmocni kampania telewizyjna i radiowa oraz promocja w Internecie i mediach społecznościowych, z udziałem pary aktorów Tamary Arciuch i Bartłomieja Kasprzykowskiego, prywatnie rodziców, którzy świadomie wychowują swoje pociechy w duchu zamiłowania do książek.

Jednocześnie dzięki ekspozycji informacji na nośnikach outdoorowych, kampania będzie widoczna w przestrzeni publicznej w wielu polskich miastach. Aktywna jest również dedykowana strona internetowa www.wielki-czlowiek.pl, a także prężnie działająca grupa facebookowa.

Pełna lista bibliotek biorących udział w projekcie dostępna jest na stronie www.wielki-czlowiek.pl.

 

Poprawiony: piątek, 11 października 2019 12:09
 
Biblioteka w czasie wakacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez B.   
środa, 24 lipca 2019 10:50

Biblioteka w Trzyciążu jest czynna przez całe wakacje od poniedziałku do piątku.

Zapraszamy!

Znalezione obrazy dla zapytania książki dla dzieci

 
Zapraszamy na Jurę PDF Drukuj Email
Wpisany przez B.   
środa, 24 lipca 2019 10:35

 

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym wydawnictwem książkowym:

https://zpkwm.pl/wp-content/uploads/2019/01/DPK_internet.pdf

Znalezione obrazy dla zapytania źródło Hydrografów Imbramowice

Poprawiony: środa, 24 lipca 2019 10:44
 
Mała książka - wielki człowiek PDF Drukuj Email
Wpisany przez B.   
piątek, 07 czerwca 2019 10:03

Nasza Biblioteka przystąpiła do projektu " Mała książka - wielki człowiek" realizowanego  w porozumieniu z Instytutem Książki w Krakowie. Kampania skierowana jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

czytanie w wieku 3–6 lat

 • daje dziecku wiedzę o sobie i otaczającym go świecie,
 • rozwija kompetencje poznawcze,
 • pomaga poznać, nazwać i wyrażać emocje, a także pokazuje, jak sobie z nimi radzić,
 • usprawnia myślenie, pamięć i mowę,
 • uczy rozróżniać świat zewnętrzny od świata odczuć i wrażeń,
 • pomaga oswoić trudne tematy i pokonywać lęki,
 • daje nowe wzory osobowe oraz wskazówki, jak postępować w nieznanych dotąd sytuacjach,
 • rozwija zainteresowanie słowem pisanym oraz rozbudza w dziecku gotowość do nauki samodzielnego czytania,
 • jest dla dziecka czasem relaksu, pozwalającym na odreagowanie emocji,
 • rozwija kreatywność i wyobraźnię,
 • uczy rozwiązywać problemy oraz wyciągać logiczne wnioski,
 • jest świetnym pretekstem do rozmowy i wyprawy w miejsca związane z jej tematem.

Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu  „Mała książka – wielki człowiek”!

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Od września 2019 r. w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce będzie czekać na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

Serdecznie zapraszamy po odbiór Wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w  projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl


Poprawiony: piątek, 07 czerwca 2019 10:06
 
Warto przeczytać - Nobel 1930r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez BP   
piątek, 24 maja 2019 08:17

Proponuję dzisiaj powieść "ELMER GANTRY" Sinclaira Levis'a

Sinclair Lewis został pierwszym amerykańskim laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1930, "za jego wigor, zdolności artystyczne, za umiejętność tworzenia, inteligentnie i dowcipnie, nowych typów bohaterów". Jego twórczość jest doceniana za jej zrozumiałość i za krytykę społeczeństwa amerykańskiego i wartości kapitalistycznych. Jako jedyny pisarz w historii odmówił przyjęcia nagrody Pulitzera, przyznaną mu za książkę Arrowsmith.
Elmer Gantry to opis małomiasteczkowej mentalności amerykańskiego początku XXw, hipotetycznie w Kansas City. Tytułowy Elmer, ochrzczony w 16 roku życia, namówiony przez matkę dewotkę marzącą o synu kaznodziei, rozpoczyna studia w colegium Kościoła Baptystów. Uczy się wzniosłych kazań, dostaje posadę księdza w małej miejscowości i rozpoczyna romans z córka diakona. Dobrze ,że księża mogą się żenić ale Elmer nie jest skory:). Dalej z perypetiami, ksiądz Gantry pnie się w hierarchii kościelnej a hipokryzja i zakłamanie nie są mu obce. Pozorna żarliwość wiary przeplata się z namiętnością i fascynacją kobietami...Dalej wszystko dzieje się podobnie jak teraz; romanse, zdrada, szantaż. Zastanawiające, jak zachowania ludzkie po niemal 100 latach niewiele się się zmieniły. Barwne opisy, przeplatane dialogami o sensie wiary z incydentami z ludźmi z otoczenia, czynią tą pozycję interesującą i aktualną, mimo wydania w 1927 roku.

Poprawiony: piątek, 24 maja 2019 09:08
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 16
Copyright © 2020 BIOAK TRZYCIĄŻ. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.