Home
Aktualności


Literacka paczka dla biblioteki PDF Drukuj Email
Wpisany przez BP   
poniedziałek, 25 września 2017 12:31

W dniu dzisiejszym (25.09.2017r)do naszej biblioteki dotarła "LITERACKA  PACZKA"    z zestawem 21 książek i 2 audiobooków przekazanych bezpłatnie przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego i wydawnictwo AGORA. Są wśród nich: książka biograficzna "Andrzej Wajda", "ANODA"- Piotra Lipińskiego, "Rozpoznani"- prawdziwe historie ludzi z Powstańczych kronik z 1944r, "Powrót do Sulejówka" czyli historia "Milusina", legendarnego dworku Marszałka Józefa Piłsudskiego a Mariusz Szczygieł czyta przez 3 h audiobook "Laska nebeska" i wiele innych.

Zapraszamy zatem do biblioteki.

Poprawiony: poniedziałek, 25 września 2017 12:33
 
Narodowe Czytanie 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez BP   
środa, 13 września 2017 10:20

 

 

Tegoroczną lekturą Narodowego  Czytania  było „Wesele ” Stanisława Wyspiańskiego. Biblioteka i Ośrodek Animacji Gminy Trzyciąż już po raz trzeci zorganizowała akcję czytania w Imbramowicach. Ideą Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi  na piękno polskiej literatury oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. „Wesele” stanowi najważniejszy małopolski dramat. Dzieło ma charakter symboliczny, tytułowe wesele posłużyło Wyspiańskiemu jako pretekst do poruszenia najważniejszych spraw narodowych.

Narodowe czytanie rozpoczęto o godz. 13.00 projekcją filmu „Wesele” w „Białym Domku” – Izbie regionalnej, przygotowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Imbramowic „Dłubnia u źródeł”.

Następnie ok. godz.15.00 przybyła młodzież gimnazjalna ze szkół z Jangrota i Suchej. Utworzony został barwny korowód weselny z Parą Młodą na czele. Uczestnicy Narodowego Czytania prezentowali się w strojach krakowskich nadając wyjątkowego charakteru.

Przy dźwiękach muzyki weselnej,przy akompaniamencie akordeonu w  wykonaniu Przemysława Żaby z Jangrota, zebrani wyruszyli do zabytkowego Spichlerza przy klasztorze ss. norbertanek  w Imbramowicach. Po przekroczeniu wejściowych wrót zabytku wszystkich zachwyciło wnętrze  z zabytkowymi drewnianymi stragażami, kamienno-ceglanym murem      z owalnymi okienkami. Panujący we wnętrzu lekki chłód był zbawienny, wszak pogoda była upalna. Piękne dekoracje z motywami ludowymi, stołem weselnym, kwiatami dodawały wyjątkowego uroku a wystawa  kołaczy weselnych upieczonych przez mieszkanki Imbramowic, Trzyciąża, Lgoty, Podchybia przyciągały wyglądem i zapachem wprowadzając zebranych w weselny nastrój. O godz. 16.00 młodzież  z Jangrota przedstawiła prezentację multimedialną twórczości Stanisława Wyspiańskiego i genezę utworu „Wesele”.Następnie przystąpiła do czytania dramatu z podziałem na role. Później taniec chocholi zaprezentowali uczniowie z Suchej, po czym rozpoczęli czytanie dalszych fragmentów „Wesela”.

Oprócz uczniów do czytania włączyli się mieszkańcy Imbramowic. Dziękując szkołom                       i uczestnikom konkursu na kołacz weselny wręczone zostały nagrody książkowe – „Wesele”           St. Wyspiańskiego opatrzone okolicznościową pieczęcią otrzymaną od Prezydenta RP.

Na zakończenie odbyła się degustacja weselnych kołaczy, których  staropolski smak okazał się wyśmienity.

Dziękujemy za współpracę przy organizacji  narodowego Czytania  Szkołom w Jangrocie                  i Suchej  z opiekunkami, Stowarzyszeniu „Dłubnia u Źródeł”,  klasztorowi ss. Norbertanek             z kapelanem konwentu. Do zobaczenia za rok.

Poprawiony: poniedziałek, 25 września 2017 12:34
 
Wyróżnienie w konkursie PDF Drukuj Email
Wpisany przez B.   
piątek, 09 grudnia 2016 12:32

Mamy przyjemność poinformować, że Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury GminyTrzyciąż został wyróżniony w konkursie „Aktywni Lokalnie” organizowanym przez Laboratorium Inicjatyw Społecznych. Konkurs odbył się przy projekcie Akademia Lokalnego Lidera dofinansowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Bardzo dziękujemy!

Nasze działania zostały docenione na Forum Lokalnych Liderów, a wszyscy uczestnicy, poznali działania naszej instytucji, więc mamy nadzieję, że w kolejnych latach organizowane przez nas wydarzenia będą przez nich uświetnione.

Pełne wyniki konkursu: http://www.fundacjalis.org/konkurs.html


Poprawiony: piątek, 09 grudnia 2016 12:32
 
Wystawa grafik PDF Drukuj Email
Wpisany przez BP   
środa, 14 września 2016 08:38

W Urzędzie Gminy Trzyciąż powstała wystawa przedstawiająca grafiki

architektury starożytnego Rzymu, wykonane przez gości biorących udział

w Narodowym Czytaniu "Quo Vadis" H. Sienkiewicza, które odbyło się

3.09.2016 w Imbramowicach.


 

 

 

 
FACEBOOK PDF Drukuj Email
Wpisany przez BP   
poniedziałek, 12 września 2016 10:35

Zapraszamy na nowy fanpage naszej biblioteki, na którym publikowane

będą wszystkie aktualności dotyczące BiOAK.

https://www.facebook.com/bioak/

Poprawiony: poniedziałek, 12 września 2016 10:37
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 16
Copyright © 2020 BIOAK TRZYCIĄŻ. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.